Okna pasywne

Coraz więcej inwestorów decyduje się na wykorzystanie energooszczędnej architektury i pasywnych okien. Taka budowa jest nie tylko bardzo ekologiczna pod kątem zużywanej energii niezbędnej do ogrzania całego domu lub innego budynku zimą, ale też niezwykle opłacalna. Pasywne budownictwo umożliwia dużą oszczędność i odczuwalne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Nie dość szczelne okna mogą bowiem powodować uciekanie ciepła nawet na poziomie 40%! 

Pasywne okna służą przystosowaniu domu do jak najniższego zużycia energii niezbędnej do zachowania temperatury na odpowiednim poziomie przez cały rok. W naszej ofercie, poza standardowymi, znajdą Państwo również inne modele, takie jak okna przesuwne czy harmonijkowe. Nowoczesne technologie, które w nich wykorzystujemy, również niwelują straty ciepła. 

Jakie powinny być okna do domów pasywnych?

Energooszczędność okien mierzona jest przy pomocy współczynnika przenikania ciepła Uw. Jego wartość dla okien do domów pasywnych nie powinna przekraczać 0,8. Tylko wówczas spełnią one wysokie wymagania pasywnego budownictwa i zapewnią użytkownikom największe oszczędności. Okna pasywne wykonane z aluminium powinny cechować się doskonałą izolacją termiczną, która jest osiągalna za sprawą:

  • trzyszybowej konstrukcji,
  • wypełniania przerw pomiędzy szybami gazami, takimi jak krypton lub argon,
  • klejenia szyb z ramą okienną na całym obwodzie,
  • wielokrotnego uszczelnienia,
  • nowoczesnego sposobu wentylacji.

Co więcej, okna do domów pasywnych często pokryte są specjalną powłoką, która umożliwia lepsze przedostawanie się ciepła pochodzącego z promieni słonecznych do wnętrza. Zapraszamy do kontaktu – zapewniamy montaż okien pasywnych na terenie całej Warszawy.

Polityka prywatności

05-083 Borzęcin Duży, ul. Poprzeczna 13


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl