PONZIO

Ponzio PE 40 – system okienno-drzwiowy

Ponzio PE 40 to system profili aluminiowych okienno-drzwiowych bez izolacji termicznej. Wykorzystywany jest do wykonywania konstrukcji wewnętrznych, takich jak lekkie ścianki oraz przeszklenia, a także drzwi nakładkowe jedno- i dwuskrzydłowe. Głębokość konstrukcyjna profili wynosi 40 mm, zakres szklenia: od 1 do 23 mm (szyby zarówno pojedyncze, jak i zespolone). Dzięki zastosowaniu rowka okuciowego „euro” można dodać bogatą gamę praktycznych akcesoriów. Atutem są też łatwe w montażu i ekonomiczne zawiasy wrębowe. 

System Ponzio PE 40 posiada wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych. Spośród nich warto wymienić modele z szeroką belką lub skrzydłem ciętym pod kątem 45 stopni, bez progu lub z progiem. Dzięki temu można go łatwo dostosować do konkretnych potrzeb oraz wymagań danego obiektu. Ponadto jest on kompatybilny z innymi systemami Ponzio, a jego profile mogą być skręcane lub zagniatane. Wszystko to sprawia, że jest on bardzo uniwersalny i sprawdza się doskonale w rozmaitych przestrzeniach wewnętrznych.

PONZIO PE 40 

 

Ponzio PT 50

Ponzio PT 50 to nasz drugi system profili aluminiowych bez izolacji termicznej do zabudowy wewnętrznej. Doskonale sprawdza się do wykonywania takich konstrukcji, jak wiatrołapy, boksy kasowe, gabloty i ścianki działowe. Ponadto można go wykorzystywać do drzwi przesuwnych (sterowanych ręcznie lub automatycznie), wahadłowych oraz dymoszczelnych. Inną ciekawą opcją jest zastosowanie wypełnień szklanych, paneli aluminiowych, wypełnień typu „sandwich”, płyt meblowych, gipsowo-kartonowych oraz poliwęglanowych o grubości 1-40 mm.

Głębokość konstrukcyjna kształtowników – dla ościeżnic i skrzydeł – wynosi 52-60 mm. PT 50 to zarówno system drzwi przymykowych, jak i współpłaszczyznowych z zawiasem wrębowym. Zaletą mocowanych osiowo zawiasów jest łatwość montażu oraz regulacja w trzech płaszczyznach.

Charakterystyka systemu PT 50:

- ścisłe powiązanie z innymi systemami z rodziny Ponzio (wspólne łączniki narożne, listwy przyszybowe, oprzyrządowanie oraz większość okuć),
- możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie zewnętrznej i wewnętrznej),
- możliwość gięcia profili,
- możliwość wykonania drzwi dymoszczelnych.

Co więcej, system ten gwarantuje wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych do wyboru. Oferujemy między innymi drzwi z „kopniakiem” (szeroką belką) lub skrzydłem ciętym pod kątem 45 stopni, a także z progiem lub bez.

Specyfikacja techniczna

PONZIO PT 50 

 

Ponzio PT 52, PE 52

Kolejna nasza propozycja to system przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej wymagających izolacji termicznej. Konstrukcje wykonane w systemie PT 52 oraz PE 52 zakwalifikowane są do grupy materiałowej RMG 2.1. Dużym atutem systemu jest możliwość wykorzystania go przy wykonywaniu różnego typu okien, drzwi i konstrukcji przestrzennych. Zastosowane przekładki termiczne proste i w kształcie omegi zapewniają prawidłowe odwodnienie konstrukcji. Głębokość kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł wynosi 52-60 mm.

Spośród najważniejszych cech charakterystycznych systemu PT 52 i PE 52 warto wymienić:

- ścisłe powiązanie z innymi systemami z rodziny Ponzio, dzięki czemu możliwe jest tworzenie większych konstrukcji,
- zastosowanie wypełnień przeziernych lub nieprzeziernych o grubości 1-40 mm,
- szeroki wybór giętych profili,
- wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych,
- wiele sposobów wykonania połączeń narożnych poprzez skręcanie, kołkowanie lub zagniatanie.

Co więcej, system ten daje możliwość zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM o doskonałej izolacyjności termicznej. Są one niezwykle praktyczne i proste w montażu, a jednocześnie wyróżniają się estetycznym wyglądem. PT 52 i PE 52 umożliwiają również „wpinanie” okien i drzwi do systemów fasadowych, a także zlicowanie skrzydeł okien i drzwi. W przypadku okien jest to jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej, a drzwi – obie płaszczyzny po obu stronach.

 PONZIO PT 52, PE 52

 

Ponzio PT 60, PE 60

Ponzio PT 60, PE 60 to system przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, przy których potrzebna jest izolacja termiczna. Jego atutem jest nie dwu- a trzykomorowa konstrukcja. Dodatkowa komora poprawia sztywność i pozwala wykonywać konstrukcje o dużych gabarytach. System służy do tworzenia konstrukcji okien aluminiowych, jedno- i dwuskrzydłowych drzwi otwieranych na zewnątrz o różnych rozwiązaniach progowych, a także drzwi z centralnym rowkiem okuciowym (tzw. dowrębowych). Łatwy montaż akcesoriów umożliwia szybkie tworzenie planowanych konstrukcji.

System PT 60, PE 60, podobnie jak inne systemy z tej grupy, wyróżnia się przede wszystkim:

- ścisłym powiązaniem z innymi systemami z rodziny Ponzio,
- możliwością zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i skrzydeł drzwi (wielopłaszczyznowych),
- gięciem profili,
- zastosowaniem nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM.

Ponadto zapewniamy wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych. W ofercie znajdują się modele z „kopniakiem” (szeroką belką), skrzydłem ciętym pod kątem 45 stopni, bez progu lub z progiem. Zastosowane wypełnienia mają grubość od 8 mm do 48 mm.

PONZIO PT 60, PE 60 PONZIO PT 60, PE 60

 

Ponzio PE 68

Ponzio PE 68 to system o trzykomorowej konstrukcji profili z rowkiem okuciowym w standardzie „euro” oraz rowkiem okuciowym stosowanym w drzwiach i oknach balkonowych z profili PVC lub drewnianych. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic wynosi 68 mm, a dla skrzydeł 76 mm. Zoptymalizowana przekładka termiczna 32 mm oraz jedno- lub dwukomponentowa uszczelka centralna gwarantują uzyskanie wysokich parametrów termicznych. W wersji PE 68+ z zamknięciem komory podszybowej Uf wynosi od 1,5 W/m2K.

Dzięki modernizacji elementów uszczelniających nie ma konieczności stosowania okapników, co poprawia estetykę elewacji. Dużym atutem systemu jest też zastosowanie szerokiej gamy okuć oraz ich łatwy montaż. Trzykomorowa konstrukcja profili systemu Ponzio PE 68 zapewnia dużą sztywność kształtowników, a co za tym idzie – umożliwia wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. Jest on również ściśle powiązany z innymi systemami z rodziny Ponzio, dzięki czemu można je łatwo łączyć, by były ze sobą w pełni kompatybilne. Ponadto system ten daje możliwość:

- zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej),
- zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM,
- gięcia profili.

Wiele sposobów wykonania połączeń narożnych natomiast umożliwia jeszcze lepsze dostosowanie go do indywidualnych potrzeb oraz wymagań.

Specyfikacja techniczna

PONZIO PE 68 PONZIO PE 68

 

Ponzio PE 78

Ponzio PE 78 to system kształtowników trzykomorowej konstrukcji profili, kształtowników rowkiem okuciowym w standardzie „euro”, a także rowkiem okuciowym stosowanym w oknach i drzwiach balkonowych z profili PVC lub drewnianych. Jest on przeznaczony do konstrukcji okien o bardzo wysokich wymogach izolacyjności termicznej. Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic wynosi 78 mm, a dla skrzydeł 86 mm.

Uzyskanie wysokiej izolacyjności termicznej osiągane jest poprzez zastosowanie wielokomorowych przekładek termicznych 42 mm oraz dwukomponentowej uszczelki centralnej. W wersji PE 78N ramowy współczynnik przenikania ciepła wynosi od 1,7 W/m2K. W wersji cieplejszej PE 78N+ z zamknięciem komory podszybowej Uf wynosi od 1,3 W/m2K. System pozwala na zastosowanie szerokiej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż. Trzykomorowa konstrukcja profili systemu Ponzio PE 78N zapewnia dużą sztywność kształtowników, dzięki czemu umożliwia wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach.

Podobnie jak w przypadku poprzednich systemów okienno-drzwiowych, Ponzio PE 78 jest ściśle powiązany z innymi systemami z tej rodziny, a także daje możliwość zlicowania skrzydeł okien (na jednej, wewnętrznej płaszczyźnie). Ponadto umożliwia stosowanie nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM, które jeszcze bardziej poprawiają jego właściwości izolacyjne, pozwala na gięcie profili oraz wykonanie połączeń narożnych na wiele sposobów.

Specyfikacja techniczna

W naszej firmie zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie produkcji i montażu ślusarki aluminiowej, a także fachowego doradztwa. W przypadku jakichkolwiek pytań lub niepewności, który system sprawdzi się najlepiej, zachęcamy do kontaktu. Wówczas zaproponujemy optymalne rozwiązanie, które dopasujemy do indywidualnych potrzeb oraz przedstawimy jego szczegółową specyfikację.

PONZIO PE 78PONZIO PE 78

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl