PONZIO

Ponzio PF 152 HI – system fasadowy z szybą jednokomorową

System fasadowy Ponzio PF 152 HI to konstrukcja słupowo-ryglowa przeznaczona do wykonywania ścian osłonowych, zadaszeń i świetlików, która jest zakwalifikowana do grupy materiałowej RMG 1.0. Szerokość słupów i rygli wynosi 52 mm, a maskownic zewnętrznych – 51 mm. Co istotne, system ten jest kompatybilny z innymi elementami z rodziny Ponzio, a także wieloma pozostałymi produktami z naszej oferty.

Dzięki temu możemy tworzyć aluminiową stolarkę zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach użyteczności publicznej, które mają rygorystyczne wymogi dot. bezpieczeństwa. Wszystkim Klientom gwarantujemy fachowe doradztwo w zakresie wybieranych rozwiązań, dzięki czemu będą one idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz konkretnych wymagań.

 

Charakterystyka systemu fasadowego Ponzio z szybą jednokomorową

Rozwiązania techniczne, które stosujemy, umożliwiają konstruowanie ścian prostych lub po łuku, przechodzenie kątów zewnętrznych i wewnętrznych oraz adaptację na ogrody zimowe. System przewiduje rozwiązania z podkonstrukcją stalową i drewnianą. Co więcej, przy zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego termika możliwe jest uzyskanie współczynnika przenikania ciepła Ucw = 1,15 W/m2K (dla szyby jednokomorowej 28 mm). Ponadto system ten daje możliwość:

- zastosowania rozwiązań dla pasa nadprożowo-podokiennego sklasyfikowanego jako EI60,
- zastosowania różnego typu zewnętrznych elementów dekoracyjnych,
- wykonania wersji poziomej lub pionowej linii,
- zastosowania wypełnień o grubości od 2 do 64 mm,
- wykonania fasady w wersji „zimnej” – nieizolowanej termicznie,
- gięcia profili.

Wszystko to sprawia, że jest on niezwykle uniwersalny i praktyczny, a także można go z łatwością dopasować zarówno do wymogów z zakresu funkcjonalności, jak i walorów wizualnych.

PONZIO PF 152HI

 

Ponzio PF 152 HI – system fasadowy z szybą dwukomorową

PF 152 z szybą dwukomorową to system ścian osłonowych słupowo-ryglowych o podwyższonej izolacyjności termicznej. Jest on chętnie stosowany w przypadku budownictwa energooszczędnego, ponieważ ogranicza do całkowitego minimum ucieczkę ciepła na zewnątrz. Częścią systemu odpowiedzialną za takie działanie jest specjalny wkład termiczny wypełniający przestrzeń międzyszybową, który poprawia parametry całej konstrukcji. Struktura tworzywa umożliwia prawidłowe odwodnienie rygla. Jego kształt natomiast pozwala na łatwy montaż, który odbywa się po zamontowaniu szklenia.

Właściwości termiczne pozwalają na osiągnięcie współczynnika ciepła Ucw od 0,6 W/m2K (dla wypełnień o grubości 48 mm), co, podobnie jak w przypadku oferowanych przez nas okien pasywnych, jest zgodne z wymogami budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Spośród najważniejszych cech charakterystycznych systemu fasadowego z szybą dwukomorową warto wymienić:

- możliwość wykorzystania rozwiązań dla pasa nadprożowo-podokiennego o szczelności i izolacyjności ogniowej EI60,
- możliwość wzbogacenia systemu o zewnętrzne elementy dekoracyjne,
- możliwość stworzenia linii w wersji poziomej lub pionowej.

Co więcej, oferowana konstrukcja daje możliwość gięcia profili zgodnie z wybranym projektem oraz zastosowania wypełnień o grubości od 38 mm do 64 mm.

Specyfikacja techniczna

PONZIO PF 152HIZ SZYBĄ DWUKOMOROWĄ

 

Ponzio PF 152 ESG – system bezramowy

Ponzio PF 152 ESG to ściana osłonowa bezramowa z systemem klejenia konstrukcyjnego. System przeznaczony jest do wykonywania lekkich ścian osłonowych i innych konstrukcji przestrzennych. Jako element nośny wykorzystuje konstrukcję słupowo-ryglową systemu Ponzio PF 152 i wchodzącą w jego skład szeroką gamę profili. Z zewnątrz Ponzio PF152 ESG tworzy jednolitą, gładką ścianę szkła podzieloną pionowymi i poziomymi liniami o szerokości 22 mm (przy zastosowaniu silikonu pogodowego) lub 28 mm (przy wyborze systemowej uszczelki zamykającej). Istnieje możliwość zastosowania szklenia dwu- i trzyszybowego.

Ściana bezramowa Ponzio daje możliwość wykonania obok siebie okien wychylnych, które będą otwierane niezależnie od siebie, a także zastosowania wypełnień o grubości 26 mm lub 28 mm. Ponadto umożliwia wykorzystanie zespoleń 3-szybowych (do grubości szklenia 60 mm). Istnieją dwa sposoby wykończenia powierzchni ściany: silikonowanie lub specjalnie zaprojektowana uszczelka maskująca. Zachęcamy do kontaktu oraz korzystania z naszej oferty!

PONZIO PF 152 ESG

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl