ALUPROF

Aluprof – nowoczesne systemy przeciwpożarowe

Nowoczesne systemy przeciwpożarowe Aluprof służą do wykonywania elementów zabudowy odpowiedzialnych za organizację w budynkach tzw. stref pożarowych. Obiekty użyteczności publicznej muszą być wyposażone w odpowiednio działające systemy, które umożliwią ochronę osób znajdujących się na ich terenie w przypadku wystąpienia pożaru. Oferowane przez nas systemy zapewniają właściwe warunki do ewakuacji w awaryjnej sytuacji.

W tej grupie znajdują się zarówno systemy do budowy drzwi i przegród wewnętrznych oraz fasad słupowo-ryglowych, jak i przeszklonych dachów. Odporność ogniowa tego typu elementów, w zależności od wymagań, może mieścić się w klasach od EI 15 aż do EI 120 dla konstrukcji pionowych. Dla dachów natomiast występują one w klasie REI20/RE30. Co istotne, oferowane przez nas drzwi przeciwpożarowe mogą w razie potrzeby mieć jednocześnie własności dymoszczelne, dzięki czemu jeszcze lepiej chronią przed negatywnymi skutkami rozprzestrzeniającego się po obiekcie ognia.

 

System MB-78EI – funkcjonalność i estetyka

System Aluprof MB-78EI składa się z drzwi przymykowych 1- lub 2-skrzydłowych o wysokości do 2,5 m lub automatycznych drzwi przesuwnych MB-78EI DPA o wysokości do 2,45 m. Możliwość zamontowania w nich elektroniki jeszcze bardziej wpływa na ich funkcjonalność i sprawia, że są one niezwykle praktyczne. Ścianki stałe i przegrody z drzwiami, które stosujemy, mogą mieć wysokość nawet do 4 m.

Co więcej, nasz system przeciwpożarowy Aluprof daje możliwość stosowania przewiązek skośnych, gięcia profili oraz budowy konstrukcji łukowych. Dzięki temu drzwi i pozostałe elementy wyglądają bardzo estetycznie i mogą zostać łatwo dostosowane do aranżacji obiektu. Zapewniamy też duży wybór akcesoriów, m.in. estetyczne zawiasy rolkowe.

 

System MB-SR50EI/MB-SR50NEI

Drugim wariantem wśród naszych konstrukcji przeciwpożarowych Aluprof jest system MB-SR50EI/MB-SR50NEI, w którym widok fasady przeciwpożarowej nie odbiega od bazowego systemu ściany słupowo-ryglowej. Co istotne, system ten zapewnia możliwość stosowania różnych listew, a także całkowitej z nich rezygnacji (fasada w wersji EFEKT). Konstrukcja Aluprof pozwala na stosowanie połączeń kątowych do ±7,5° na stronę, budowę fasad odchylonych od pionu o kąt ±15° oraz przeszkleń dachowych o kącie pochylenia od 0 do 80°.

Możemy ją również zamontować w fasadach drzwi przeciwpożarowych systemu MB-78EI. Dzięki temu jest bardzo funkcjonalna i sprawdzi się w rozmaitych obiektach użyteczności publicznej. W naszej ofercie znajdziesz też inne drzwi i okna ppoż., które zapewnią pełne bezpieczeństwo i ochronę przed tym niebezpiecznym żywiołem. Zachęcamy do kontaktu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat naszych możliwości. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru najlepszego systemu.

Specyfikacja techniczna

MB-78EI, MB-SR50 EIMB-78EI, MB-SR50 EI

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl