AKTUALNOŚCI „ALUMEX”

Zachęcamy Państwa do częstego odwiedzania naszej strony internetowej oraz śledzenia nowości i informacji o aktualnych wydarzeniach w firmie „ALUMEX” i nie tylko. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, dbamy o stałe poszerzanie naszej oferty o kolejne pozycje. Jako producent okien i najwyższej jakości konstrukcji aluminiowych dostarczamy Państwu tylko sprawdzone i bezpieczne wyroby w konkurencyjnych cenach.

Wykorzystanie elektroniki w konstrukcjach aluminiowych

Konstrukcje wykonane z aluminium wyróżniają się wieloma aspektami. Są lekkie, a jednocześnie bardzo solidne, dzięki czemu umożliwiają tworzenie dużych przeszkleń. Pozwalają też na szerokie możliwości montażowe i aranżacyjne, ponieważ aluminium jest niezwykle plastycznym materiałem. Ponadto niektóre elementy – np. drzwi – mogą być automatyczne. Jak więc wykorzystywana jest elektronika w konstrukcjach aluminiowych? Odpowiadamy.

Czytaj dalej

Drzwi aluminiowe polecane dla patio i tarasów

Wiele osób pragnie zapewnić w swoim domu jak największą ilość światła słonecznego wpadającego z zewnątrz. W związku z tym coraz częściej decydują się oni na tworzenie w budynkach dużych przeszkleń. Szklane drzwi najczęściej prowadzą bezpośrednio na patio, do tarasu lub ogrodu. Tego typu wyjście musi jednak spełniać szereg praktycznych wymogów. Jakie drzwi aluminiowe są najbardziej…

Czytaj dalej

Automatyczne drzwi aluminiowe jako rozwiązanie dla obiektów handlowych i biurowych

Automatyczne drzwi aluminiowe wykorzystywane są w wielu obiektach użyteczności publicznej nie bez powodu. Ich zastosowanie ułatwia poruszanie się pomiędzy pomieszczeniami, a także zwiększa bezpieczeństwo. Drzwi z tradycyjną klamką montowane są wyłącznie w małych lokalach, w których np. nie ma miejsca na automatycznie otwierane lub przesuwne wejście. Sprawdźmy, dlaczego drzwi automatyczne są tak dobrym rozwiązaniem!

Czytaj dalej

Fasady z aluminium w budownictwie zabytkowym

Fasady aluminiowe to rozwiązanie nie tylko bardzo uniwersalne, ale też ponadczasowe. Estetyczne połączenie aluminium i szkła sprawdza się bowiem w rozmaitych projektach architektonicznych. Choć fasady tego typu najczęściej wykorzystywane są w nowoczesnych budynkach, idą w parze również z innymi obiektami. Czy wobec tego fasady aluminiowe sprawdzą się także w budownictwie zabytkowym? Jakie są ich zalety?…

Czytaj dalej

Jak dbać o stolarkę wykonaną z aluminium?

Materiały wykorzystywane do produkcji stolarki okiennej, takie jak drewno, wymagają szczególnej pielęgnacji i regularnej impregnacji, by nie straciły swoich właściwości estetycznych oraz praktycznych przy codziennym użytkowaniu. Jak ta kwestia wygląda jednak w przypadku stolarki aluminiowej? Czy okna, drzwi lub witryny wykonane z tego materiału również potrzebują szczególnej konserwacji? Sprawdźmy!

Czytaj dalej

Czy okna aluminiowe są odporne na korozję?

Korozja to niszczenie metalu w wyniku reakcji z jego otoczeniem. Ale okna aluminiowe są stosunkowo odporne na korozję. Aluminium jest metalem obojętnym, co oznacza, że nie wchodzi łatwo w reakcje z pierwiastkami występującymi w przyrodzie. Dlatego jest ono stosunkowo wytrzymałym materiałem pod tym względem.

Czytaj dalej

Czy drzwi aluminiowe dobrze sprawdzają się jako drzwi zewnętrzne?

Wybór drzwi zewnętrznych to bardzo ważna decyzja, która powinna zostać odpowiednio przemyślana. Wszak muszą one spełniać kilka istotnych funkcji. To od nich zależy bowiem późniejsze bezpieczeństwo oraz ochrona przed dźwiękami wpadającymi z zewnątrz, a także estetyka całej elewacji budynku. Jednak czy jako drzwi zewnętrzne dobrze sprawdzają się modele aluminiowe? Odpowiadamy w artykule!

Czytaj dalej

Okna aluminiowe kontra okna drewniane i PCV. Porównanie

Wszystkie rodzaje okien – zarówno aluminiowe, drewniane, jak i PCV – mają swoje zalety i specyficzne właściwości. W związku z tym mają też one swoich zwolenników i wykorzystywane są w rozmaitych miejscach. Czy istnieje jednak najlepszy rodzaj stolarki okiennej? W artykule przedstawiamy porównanie tych trzech materiałów oraz ich parametrów, byś mógł wybrać najlepsze dla siebie…

Czytaj dalej

Aluminiowa fasada i cegła – idealne połączenie

Aluminiowe fasady nadają budynkom nowoczesnego wyglądu, kojarząc się głównie z modernistyczną architekturą. Jednak ich zastosowanie nie musi ograniczać się tylko do biurowców. Ciekawym połączeniem może być zestawienie budynku z cegły z aluminiową fasadą. Przeczytaj artykuł  i dowiedz się więcej. Cegła vs aluminium Budynki z cegły są tradycyjną i cenioną formą budownictwa nie tylko mieszkaniowego, lecz…

Czytaj dalej
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl