ALUPROF

Systemy fasadowe Aluprof

System fasadowy Aluprof MB-SR50 i MB-SR50 EFEKT to system ściany słupowo-ryglowej o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej, które są uzyskiwane dzięki zastosowaniu izolatora PE. Bardzo dobre właściwości izolacyjne idą w parze z niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda. W oparciu o system MB-SR50 HI wykonuje się zabudowy zewnętrzne i wewnętrzne, wszelkiego rodzaju lekkie ściany osłonowe, duże przeszklone płaszczyzny, a także struktury przestrzenne, takie jak:

• rotundy,
• ogrody zimowe,
• wiatrołapy,
• werandy,
• świetliki,
• daszki.

Fasada umożliwia uzyskanie różnych wersji wyglądu zewnętrznego, m.in. tzw. poziomej lub pionowej linii (MB-SR50 PL), a także wersji półstrukturalnej (MB-SR50 EFEKT). Można również stosować ten system nakładkowo na konstrukcję drewnianą lub stalową (MB-SR50 A). Dostępna jest także wersja przeciwpożarowa fasady (MB-SR50 EI).

Spośród wielu atutów, które wpływają nie tylko na szeroką funkcjonalność systemu, ale też jego estetykę, warto wymienić:

• wiele profili nakładkowych o różnych kształtach do wyboru,
• połączenia kątowe, które umożliwiają swobodne kształtowanie zabudowy aluminiowej,
• szeroki wybór elementów otwieranych w fasadzie (różnego typu okna i drzwi, w tym okna odchylne, okna połaciowe, a także rozwiązania dedykowane dla fasad, np. okno MB-60EF),
• możliwość gięcia profili i budowy konstrukcji łukowych.

Co więcej, system ten ma duży zakres szklenia oraz dostępne izolatory i akcesoria pozwalające uzyskać wysoki poziom izolacyjności termicznej fasad. Oferujemy konstrukcje antywłamaniowe w klasie 2 i 3 z możliwością znakowania CE.

Specyfikacja techniczna

MB-SR50MB-SR50 EFEKT

System Aluprof MB-TT50

System fasadowy słupowo-ryglowy Aluprof MB-TT50 pozwala na wykonywanie ścian osłonowych lub wypełniających, a także dachów oraz konstrukcji przestrzennych. Zostało w nim zastosowane nowe podejście do konstrukcji profili aluminiowych i akcesoriów odpowiadających za szczelność i izolację termiczną połączeń. Dzięki temu fasada zapewnia wysoki poziom ochrony budynku przed utratą energii cieplnej. System MB-TT50 daje szerokie możliwości kształtowania zabudowy, jest też przewidziany jako podstawa rozwiązań przeciwpożarowych i antywłamaniowych. W naszej ofercie posiadamy również drzwi RC2 i RC3.

Cechy, które wpływają na funkcjonalność i estetykę fasad wykonanych w systemie MB-TT50, to m.in.:

• zgodne z aktualnymi trendami w architekturze kształty profili umożliwiające zlicowanie profili słupów i rygli od strony wewnętrznej fasady,
• szereg połączeń kątowych dający swobodę w projektowaniu konstrukcji przestrzennych,
• zespół dopasowanych do siebie izolatorów stanowiący doskonałą ochronę przed utratą energii cieplnej przez konstrukcję (ich specjalny kształt ułatwia prefabrykację fasady),
• zespół uszczelek oraz 3-poziomowy kaskadowy system odwodnienia i odpowietrzenia gwarantujące prawidłowe funkcjonowanie fasady nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Ponadto szeroki zakres szklenia oraz wysoka nośność połączenia słup-rygiel umożliwiają stosowanie wielu rodzajów szyb i montaż dużych, ciężkich zestawów. Zapewniamy szeroki wybór elementów otwieranych w fasadzie: różnego typu okna i drzwi w tym okna połaciowe MB-SR50N RW, a także okna odchylne i otwierane równolegle MB-SR50N OW. Warto też wspomnieć, że system Aluprof MB-TT50 posiada certyfikat Instytutu PHI Darmstadt w najwyższej klasie A+, co jest potwierdzeniem, że wykonane w nim konstrukcje mogą być wykorzystywane przy budowie obiektów pasywnych.

Specyfikacja techniczna

System MB-SG50

System ściany strukturalnej Aluprof MB-SG50 służy do wykonywania fasad dających wrażenie całkowicie szklanej płaszczyzny. Jest stosowany przede wszystkim w budynkach biurowych, w których elewacje, oprócz funkcjonalności, mają posiadać także charakter reprezentacyjny. Przeszklone fasady łączą w sobie elegancję z nowoczesną estetyką, dzięki czemu wspaniale prezentują się w modernistycznym budownictwie. Spośród ich licznych zalet warto wymienić również:

• lekkość konstrukcji: wypełnienia dzieli od siebie szczelina o grubości 16 mm,
• okna odchylne, które nie powodują zmian w wyglądzie elewacji,
• łatwość utrzymania fasady w czystości.

W systemie MB-SG50 szkło zamocowane jest do modułów aluminiowych za pomocą specjalnego silikonu konstrukcyjnego. Moduły fasady przygotowywane są w procesie fabrycznym, co zapewnia odpowiednią jakość elementów i skraca czas montażu na miejscu budowy. Przegroda termiczna w profilach i potrójny system uszczelnienia zapewniają uzyskanie dobrej izolacyjności konstrukcji oraz wymaganej odporności na przenikanie wody i powietrza. Wszystko to sprawia, że oferowany przez nas system spełnia zarówno estetyczną, jak i praktyczną funkcję i sprawdzi się w biurowcach, ekskluzywnych hotelach oraz wielu innych obiektach użyteczności publicznej.

Specyfikacja techniczna

MB-TT50

Polityka prywatności

05-083 Borzęcin Duży, ul. Poprzeczna 13


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl