Drzwi podnoszono-przesuwne. Charakterystyka i zastosowanie

Nowoczesne technologie wkraczają do naszych domów coraz śmielej, oferując innowacyjne i praktyczne rozwiązania. Jednym z nich są drzwi aluminiowe podnoszono-przesuwne, które zyskują coraz większą popularność na rynku budowlanym. Stawiając na taki model, warto poznać jego charakterystykę oraz zastosowanie w różnych pomieszczeniach i obiektach, dlatego zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Budowa i właściwości drzwi podnoszono-przesuwnych

Drzwi aluminiowe podnoszono-przesuwne to konstrukcje, które łączą w sobie zalety modeli przesuwnych i mechanizmu podnoszenia. Dzięki temu można je swobodnie przesuwać na boki, a zarazem odrobinę unosić, gdy tego wymaga sytuacja. Sama konstrukcja drzwi opiera się na aluminiowych profilach, które są nie tylko lekkie, ale także wytrzymałe i odporne na korozję. Współpracują one z systemem prowadnic umieszczonym na suficie oraz na posadzce.

Zastosowanie specjalnych uszczelek pozwala na uzyskanie odpowiedniej szczelności drzwi. Dodatkowo wykorzystanie hartowanego szkła w skrzydłach drzwiowych gwarantuje ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wszystko to sprawia, że drzwi aluminiowe podnoszono-przesuwne są bardzo funkcjonalne, a jednocześnie estetyczne.

Zastosowanie drzwi podnoszono-przesuwnych

Drzwi aluminiowe podnoszono-przesuwne znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym oraz przemysłowym. Ze względu na swoje cechy, takie jak łatwość montażu i demontażu oraz dużą powierzchnię przeszkloną, świetnie sprawdzają się jako drzwi tarasowe, balkonowe czy nawet wejściowe do obiektów handlowych lub biurowców. Drzwi te mogą być również wykorzystywane w halach produkcyjnych czy magazynowych

W przypadku domów jednorodzinnych z kolei drzwi aluminiowe podnoszono-przesuwne są często stosowane do oddzielania salonu od ogrodu lub tarasu. Pozwalają one na stworzenie wyjątkowego połączenia wnętrza z przestrzenią zewnętrzną, wprowadzając do mieszkania dużo naturalnego światła oraz zapewniając efekt wizualnej przestronności.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl