Drzwi aluminiowe polecane dla patio i tarasów

Wiele osób pragnie zapewnić w swoim domu jak największą ilość światła słonecznego wpadającego z zewnątrz. W związku z tym coraz częściej decydują się oni na tworzenie w budynkach dużych przeszkleń. Szklane drzwi najczęściej prowadzą bezpośrednio na patio, do tarasu lub ogrodu. Tego typu wyjście musi jednak spełniać szereg praktycznych wymogów. Jakie drzwi aluminiowe są najbardziej polecane dla patio i tarasów? Sprawdźmy w artykule!

Rodzaje drzwi dla patio i tarasów

Rodzajów, form i rozmiarów drzwi prowadzących na patio, taras lub do ogrodu jest bardzo wiele. Ich wybór zależy od pożądanej wielkości, konkretnych upodobań, a także dostępnego miejsca w pomieszczeniu, z którego ma zostać wykonane wyjście. Rozwiązania często dostosowywane są również do indywidualnych wymagań i tworzone na specjalne zamówienie, dzięki czemu są wówczas najlepiej dopasowane. Na zewnątrz mogą prowadzić drzwi:

  • jednoskrzydłowe,
  • dwuskrzydłowe,
  • przesuwne,
  • wahadłowe.

Co więcej, w nowoczesnych drzwiach aluminiowych może zostać wykorzystana inteligentna elektronika, która umożliwia ich automatyczne otwieranie. Sterowanie odbywa się wówczas przy pomocy pilota lub zamontowanego na ścianie przycisku. Napęd może natomiast poruszać nawet bardzo ciężkimi skrzydłami drzwi.

Czym powinny cechować się aluminiowe drzwi dla patio i tarasów?

Aluminiowe drzwi dla patio i tarasów powinny cechować się nie tylko estetycznym wyglądem, ale też funkcjonalnością oraz łatwym, wygodnym użytkowaniem. W związku z tym muszą one:

  • mieć stosowne zabezpieczenia,
  • być odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak wilgoć, wiatr, promieniowanie UV i zmiany temperatur,
  • być trwałe i stabilne,
  • nie zajmować dużo miejsca.

Co istotne, nowoczesne przeszklone drzwi z aluminium wyróżniają się również wysokim poziomem izolacji termicznej oraz akustycznej dzięki wykorzystaniu przekładek termicznych i dodatkowych wkładów izolacyjnych. Świetnie sprawdzą się nie tylko w każdym domu prywatnym, ale też wielu obiektach użyteczności publicznej.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl