Aluminium w konstrukcji świetlików dachowych

Świetliki dachowe są częstym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku hal magazynowych i fabryk oraz innych obiektów użytkowych. Są to elementy konstrukcji dachu, które mają za zadanie doprowadzenie światła słonecznego do pomieszczeń. Obecność naturalnego światła korzystnie wpływa na wzrok, jak również pozwala obniżyć wydatki na energię elektryczną w firmie lub gospodarstwie domowym.  

Rodzaje świetlików dachowych

Świetliki dachowe mogą mieć rozmaite formy. Zazwyczaj mają postać wystających z dachu konstrukcji z blachy stalowej lub aluminiowej. Wśród nich wyróżniamy zwłaszcza:

– świetliki płaskie – stosowane w przypadku spadzistych powierzchni, przypominające swoim wyglądem okna dachowe,

– świetliki łukowe – posiadające półkolistą powierzchnię, która zapewnia doskonały przepływ światła,

– świetliki kopułowe – o wypukłym kształcie i przytwierdzonej klapie,

– świetliki trójkątne – wyższe od świetlików łukowych i kopułowych, o kształcie piramidy,

świetliki tunelowe – doprowadzają światło za pomocą specjalnych przewodów i rur odbijających światło.

Zalety konstrukcji aluminiowych

Ważnym elementem budowy świetlików może być aluminium, które jest materiałem o wielu korzystnych właściwościach. Konstrukcje aluminiowe są przede wszystkim odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne  i zmienność temperatur, a zwłaszcza na wilgoćSą również wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne,  w niczym nie ustępując konstrukcjom stalowym. Okna aluminiowe pozwalają chronić pomieszczenia przed hałasem, jak i utratą ciepła, co jest wynikiem odpowiedniej kombinacji szyb i uszczelek.

Firma ALUMEX to producent okien aluminiowych w różnych rozmiarach i gamie kolorystycznej, co sprawia, że dobranie ich koloru do elewacji budynku nie powinno być trudne. Oferta tej firmy jest szyta na miarę, dzięki czemu wychodzi naprzeciw potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów, dbając o najdrobniejsze detale każdego projektu i najwyższą jakość oferowanych rozwiązań.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl