Świetlik dachowy

Świetlik dachowy to jedna ze skutecznych metod doświetlania wnętrza. Jest to przeszklony element montowany w dachu, który jest alternatywą dla standardowych okien dachowych. Warto jednak pamiętać, że w odróżnieniu od okien, świetliki dachowe nie otwierają się i montowane są na dachach płaskich, a nie spadzistych. 

Co więcej, są one wykorzystywane szczególnie w bardzo wysokich pomieszczeniach, które potrzebują większej ilości światła dziennego wpadającego do wnętrza. Świetliki sprawdzą się więc zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i użytku publicznego, takich jak galerie handlowe, nowoczesne hotele czy biurowce. Jest to także rozwiązanie często stosowane w zakładach przemysłowych czy różnego rodzaju ogromnych halach i magazynach.

Kiedy warto zdecydować się na montaż świetlika dachowego?

Montaż świetlików dachowych jest bardzo praktycznym rozwiązaniem z wielu powodów. Przede wszystkim sprawdza się w miejscach, których specyfika uniemożliwia montaż standardowych okien. Ponadto świetliki:

  • poprawiają oświetlenie wnętrz,
  • zwiększają komfort podczas przebywania w danym pomieszczeniu,
  • są bardzo trwałe i wytrzymałe,
  • zapobiegają utracie ciepła,
  • są pokryte specjalną powłoką, dzięki której nie ulegają zanieczyszczeniom.

Podobnie jak wszystkie nasze okna pasywne, antywłamaniowe, przesuwne i inne – świetliki dachowe dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Dzięki temu łatwo znaleźć wśród nich model, który będzie odpowiedni do Państwa inwestycji. Do współpracy zapraszamy wszystkich klientów z Warszawy oraz okolicznych miejscowości. Zapewniamy terminową realizację, a także kompleksową obsługę – od przygotowania projektu, przez wsparcie i doradztwo podczas całego przebiegu współpracy, aż po profesjonalny montaż.

Polityka prywatności

05-083 Borzęcin Duży, ul. Poprzeczna 13


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl