Ścianki działowe ze szkła – sposób na podzielenie powierzchni biurowej

Ścianki działowe ze szkła – sposób na podzielenie powierzchni biurowej

...gdy trzeba przearanżować wnętrze biura. Kiedy do pracy przychodzą nowi pracownicy lub zmienia się struktura firmy, okazuje się, że część osób potrzebuje do pracy skupienia i ciszy, a część musi często ze sobą rozmawiać. Jak stworzyć gabinety, wydzielić przestrzenie open space i sale konferencyjne, nie robiąc dużego remontu? To proste – zaaranżować biuro przy pomocy szklanych ścianek działowych.

Modne i praktyczne szkło

Szkło nigdy nie wychodzi z mody, idealnie wpisuje się we wzornictwo nowoczesnych biurowców. Jest materiałem idealnym do tworzenia konstrukcji do wewnętrznej zabudowy. Przede wszystkim charakteryzuje się ono wysoką wytrzymałością, a do tego doskonale tłumi dźwięki. Gwarantuje więc dyskrecję rozmów w gabinetach, jednocześnie nie dopuszczając do nich hałasu zewnątrz. Szklane tafle są stosunkowo cienkie, nie zabierają więc zbyt wiele miejsca. Najważniejszy jednak jest fakt, że szkło jest przezroczyste i konstrukcje z niego wydają się lekkie, nie przytłaczają wnętrz. Szklane gabinety, nawet wtedy, gdy są małe, sprawiają wrażenie przestronnych. Ścianki działowe ze szkła, w przeciwieństwie do ścianek nieprzezroczystych, nie potęgują wrażenia klaustrofobii nawet w naprawdę małych biurach.

Zabudowa ze szkła

Dzięki szklanym ściankom działowym można stworzyć zupełnie nowe biuro. Szkłem można zabudować wnęki, tworząc z nich oddzielne pomieszczenia, lecz nic nie stoi też na przeszkodzie, by ze ścianek wybudować oddzielne boksy. Warto pamiętać o tym, że pozwalają one na stworzenie jasnej i przestronnej sali konferencyjnej nawet w środku budynku, przy ścianie bez okna. W przypadku stanowisk pracy, które wymagają dyskrecji, część tafli można okleić nieprzezroczystymi lub półprzezroczystymi okleinami, albo zamontować rolety. Szklane ścianki działowe nie tylko rozwiązują problemy z bieżącymi problemami biura, ale też dzięki łatwemu demontażowi, są zawsze gotowe na wprowadzanie kolejnych zmian.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl