Wykorzystanie aluminium przy budowie wiat przystankowych

Wiaty przystankowe są konstrukcją zaprojektowaną dla pasażerów autobusów, tramwajów czy pociągów. Stworzone zostały przede wszystkim po to, by zagwarantować bezpieczne miejsce oczekiwania na wybrany środek transportu, a także schronić się przed opadami czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Właśnie dlatego ważna jest jakość ich wykonania. Dużą popularnością cieszą się aluminiowe wiaty, ponieważ ich konstrukcja jest trwała i solidna.

Jak powstają aluminiowe wiaty?

Z uwagi na szereg zalet, którymi wyróżnia się aluminium, zastosowanie konstrukcji aluminiowych jest naprawdę szerokie. Wiaty aluminiowe chronią nie tylko osoby, ale również pojazdy, na przykład rowery lub samochody. Wiaty przystankowe powinny mieć różną długość czy szerokość w zależności od miejsca, w którym będą użytkowane. Właśnie dlatego ich konstrukcja jest modułowa, co oznacza, że elementy można łączyć dowolnie  w zależności od zapotrzebowania. Aluminium cechuje się większą wytrzymałością niż na przykład stal, a proces cynkowania i lakierowania wiar przystankowych wpływa dodatkowo na ich żywotność. Oprócz rozmiarów kształt wiat również może być różny – płaskim albo półokrągłym.

Dlaczego warto wybierać aluminiowe wiaty przystankowe?

Wiaty aluminiowe są bardzo często spotykane w przestrzeniach miejskich, a także na terenach prywatnych. Ich popularność wynika nie tylko z trwałości i wytrzymałości na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Są również tańsze od alternatywnych rozwiązań. Ma to znaczenie w przestrzeniach miejskich, ponieważ zwykle potrzebna jest tam duża ilość tego typu zadaszeń. Aluminiowe wiaty przystankowe są również łatwe w utrzymaniu, ponieważ ich czyszczenie wymaga jedynie dostępu do wody, a w razie potrzeby łatwo je zdemontować lub zmienić ich położenie. Oprócz tego takie konstrukcje są estetyczne. Często ich przestrzeń wykorzystuje się też do celów marketingowych, umieszczając na niej różnego rodzaju reklamy, które prezentują się estetycznie.

Konstrukcje aluminiowe, które oferujemy w ALUMEX, cechują się najwyższą jakością. Oprócz wiat przystankowych oferujemy także fasady budynków, ścianki działowe i wiele innych konstrukcji wykorzystywanych na przykład w obiektach handlowych czy oświatowych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z pewnością pomogą dobrać taki produkt, który sprosta oczekiwaniom każdego Klienta.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl