Ścianki działowe z aluminium jako propozycja dla obiektów użytku publicznego

Aluminiowe ścianki działowe to coraz częstszy wybór podczas budowy różnego rodzaju obiektów użytku publicznego, takich jak biura, siedziby firm czy centra handlowe. Oferują one szereg korzyści, od zwiększonego bezpieczeństwa i ochrony, przez funkcjonalne dzielenie przestrzeni, po poprawę estetyki wnętrza. W tym artykule omówimy zalety stosowania przegród aluminiowych w obiektach użyteczności publicznej oraz przedstawimy ich rodzaje!

Zalety stosowania przegród aluminiowych w obiektach użyteczności publicznej

Aluminiowe ścianki działowe są idealnym wyborem dla obiektów użyteczności publicznej ze względu na ich trwałość i wytrzymałość. Są one w stanie wytrzymać duże obciążenia (np. wielkogabarytowe przeszklenia), a jednocześnie cechują się bardzo niską wagą. Aluminium łączy bowiem w sobie lekkość z niezwykłą trwałością i solidnością.

Co więcej, przegrody aluminiowe są bardzo łatwe do utrzymania w czystości oraz nie wymagają szczególnej pielęgnacji czy konserwacji. Zapewniają one również wysoki poziom bezpieczeństwa. Ścianki działowe z aluminium mogą mieć bowiem właściwości antywłamaniowe oraz ognioodporne. To sprawia, że są idealne dla obszarów takich jak szkoły, szpitale, banki i inne miejsca publiczne, gdzie bezpieczeństwo jest priorytetem.

Rodzaje przegród aluminiowych i ich zastosowania

Przegrody aluminiowe są niezwykle estetyczne i mogą być dostosowane do zróżnicowanych wymagań projektowych. Aluminium to materiał łatwy w obróbce, więc można go dowolnie kształtować i barwić na wybrany kolor. Ścianki działowe z niego wykonane dostępne są więc w wielu wersjach do wyboru, takich jak:

  • ścianki działowe całoszklane,
  • ścianki działowe w ramach aluminiowych,
  • ścianki działowe z wysoką odpornością ogniową.

Co więcej, mogą one różnić się między sobą wielkością i formą – mogą być zamknięte lub otwarte, by zapewniać swobodny przepływ powietrza. Aluminium daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne i można z niego konstruować nawet bardzo skomplikowane systemy.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl