Jak zbudowany jest profil okna aluminiowego?

Okna aluminiowe stają się coraz bardziej popularne, ponieważ cechują się licznymi zaletami. Są one doceniane przede wszystkim ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość, uniwersalność i wyjątkową estetykę, którą można bez trudu dopasować do indywidualnych preferencji. Jak jednak jest zbudowany profil okna aluminiowego? W tym artykule omówimy strukturę profili okien aluminiowych oraz zalety i korzyści, jakie oferują.

Budowa profilu okna aluminiowego

Okna aluminiowe mają konstrukcję, która składa się z kilku elementów. Profil, czyli poprzeczny przekrój okna, może przyjmować rozmaitą formę, np. kwadratową, prostokątną czy też kolistą. Dzięki temu można dopasować ją do konkretnych zastosowań, a także indywidualnych preferencji. Istotną cechą profili okien aluminiowych jest również fakt, że ich ścianki są wykonane z bardzo cienkiej warstwy materiału, który otacza pustą przestrzeń.

Dzięki temu gotowy produkt łączy w sobie nadzwyczajną odporność z dużą lekkością, a jednocześnie funkcjonalnością. Profil okienny zbudowany jest z dwóch połówek aluminiowej ościeżnicy oraz odpowiedniej przekładki termicznej, która pomaga zmniejszyć przepływ ciepła i poprawić izolację. Co więcej, okna z tego materiału mogą być wyposażone w różną liczbę szyb. System szklenia składa się z szyb zespolonych, które są utrzymywane w miejscu przez listwę przyszybową.

Zalety okien aluminiowych

Okna aluminiowe mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi oknami drewnianymi. Są lekkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe, dzięki czemu cechują się łatwością montażu oraz wygodną obsługą. Co istotne, nowoczesne modele zapewniają również doskonałą izolację, ponieważ przekładka termiczna pomaga zmniejszyć przepływ ciepła i poprawić efektywność energetyczną.

Okna aluminiowe są również odporne na korozję i wymagają minimalnej konserwacji, co czyni je doskonałym wyborem dla obszarów nadmorskich lub innych terenów o wysokim poziomie wilgotności. Ponadto dostępne są w różnych kolorach i wykończeniach, co pozwala na dostosowanie ich wyglądu do domu lub innego budynku.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl