Czy okna z aluminium nie odkształcają się pod wpływem słońca?

Wybór najlepszych okien nie jest prostą sprawą. Wszak muszą one spełniać zarówno funkcję estetyczną – pięknie prezentować się w budynku – jak i praktyczną. Powinny być odporne na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. Na rynku znajdziesz okna wykonane z różnych materiałów, wśród których od pewnego czasu prym wiodą modele z aluminium. Czy odkształcają się one pod wpływem słońca? Czym się wyróżniają? Sprawdźmy w artykule!

Wpływ promieniowania słonecznego na okna z aluminium

Aluminium to materiał, który jest bardzo lekki, a jednocześnie niezwykle solidny i wytrzymały na wiele czynników. Sprawdza się w wielkogabarytowych przeszkleniach i można go łatwo formować. Okna aluminiowe cenione są ze względu na swoją długowieczność, ponieważ niestraszne im nawet najbardziej wymagające warunki zewnętrzne. Bez obaw mogą być wystawiane na promieniowanie słoneczne nawet przez bardzo długi czas – nie zmieniają wówczas swojego koloru ani nie odkształcają się pod wpływem wysokich lub zmiennych temperatur. Dzięki temu zachowują swoje właściwości i niezmieniony, estetyczny wygląd przez wiele lat po montażu.

Pozostałe właściwości okien aluminiowych

Okna aluminiowe są coraz częściej wybierane zarówno do domów, jak i obiektów użyteczności publicznej nie bez powodu. Mają one bowiem bardzo wiele zalet, spośród których warto wymienić:

  • doskonałe parametry cieplne i izolacyjne,
  • plastyczność – możliwość wykonania nietypowych kształtów,
  • szeroka paleta kolorystyczna profili,
  • wąskie profile wpływające na estetykę całych okien.

Co więcej, okna z aluminium są odporne na korozję, a także nie wymagają żadnej specjalistycznej pielęgnacji. Nie musisz więc martwić się o ich konserwację czy też ochronę przed wilgocią, opadami, skrajnymi temperaturami i innymi niekorzystnymi czynnikami.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl