Portfenetry

Portfenetry to okna francuskie, które cechują się niepowtarzalną estetyką inspirowaną XVII-wieczną klasyką i elegancją. Okna te przypominają nieco swoim wyglądem drzwi balkonowe – składają się z dwóch skrzydeł otwieranych do wewnątrz lub na zewnątrz i najczęściej sięgają od ziemi aż do sufitu. Dzięki temu powodują, że do pomieszczenia wpada dużo światła dziennego, a wnętrza sprawiają wrażenie bardziej przestrzennych. 

Warto pamiętać, że portfenetry muszą być zabezpieczone balustradą od zewnętrznej strony, by nie powodowały niebezpieczeństwa, gdy montowane są na piętrze. Świetnie prezentują się wówczas np. szklane balustrady, które wyróżniają się wspaniałym wyglądem, a także pasują do wnętrz i okien w różnym stylu. Jednocześnie nie zasłonią one widoku i będą przepuszczały odpowiednią ilość światła słonecznego.

W jakich budynkach montowane są portfenetry?

Choć portfenetry mogą być wykorzystane w każdym rodzaju budownictwa, najczęściej wybierane są w stylizowanych kamienicach, mieszkaniach w blokach lub domach wielorodzinnych. Warto jednak pamiętać, że architektoniczne trendy modowe ulegają nieustannym zmianom, a szeroki wybór okien francuskich umożliwia ich dopasowanie również do bardziej nowoczesnych obiektów. 

Co istotne, jest to rewelacyjne rozwiązanie zarówno do salonu czy sypialni, jak i kuchni. Duże, wygodnie otwierane przeszklenie umożliwi dostęp nie tylko światła, ale też świeżego powietrza, dzięki czemu wietrzenie pomieszczeń będzie bardzo wygodne i efektywne. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą w Warszawie, abyśmy mogli przedstawić Państwu szczegóły naszej oferty oraz ukazać możliwości aranżacyjne portfenetrów. Dzięki temu wybiorą Państwo rozwiązanie odpowiadające konkretnym potrzebom i preferencjom.

Polityka prywatności

05-083 Borzęcin Duży, ul. Poprzeczna 13


Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl