Fasady aluminiowe

Fasady oparte o konstrukcję aluminiową to nowoczesne systemy wspierające tworzenie efektownych budynków szklanych. Z ich pomocą budowane są siedziby banków czy salonów samochodowych, jak również biurowce, hale widowiskowo-sportowe oraz hotele. A możliwości ich zastosowania na tym się nie kończą. Fasady aluminiowe sprawdzają się bowiem wszędzie tam, gdzie występuje konieczność odpowiedniego doświetlenia wnętrza. Nie bez znaczenia są również walory estetyczne tego rozwiązania i klimat, jaki można dzięki niemu stworzyć we wnętrzach budynków niezależnie od ich przeznaczenia.

 

Producent fasad aluminiowych

Fasady aluminiowe produkowane przez firmę Alumex oparte są o system słupów i rygli aluminiowych, które wypełnione są szkłem, lexanem lub panelami aluminiowymi. Uzyskane w ten sposób konstrukcje mogą mieć różny współczynnik U zależnie od rodzaju wykorzystanego szkła. Jeśli Klientowi zależy na osłonięciu pasów międzyokiennych, zalecane jest hartowane szkło emaliowane, które nadaje fasadzie jednolity i bardzo estetyczny wygląd. Profile fasadowe stwarzają też duże możliwości kreacyjne – można z nich wykonać świetliki dachowe, ogrody zimowe, dachy szklane.

 

Gdzie sprawdzają się fasady szklane?

Fasady szklane są coraz częściej wybierane przez inwestorów, którzy budują nowe obiekty. Świetnie prezentują się przede wszystkim we współczesnym budownictwie – łączą w sobie ponadczasową elegancję z nowoczesnością i funkcjonalnością. Nie są też przytłaczające, a raczej utrzymane w minimalistycznym stylu. Aluminium w połączeniu ze szkłem tworzy lekkie, estetyczne konstrukcje, które dodatkowo zapewniają dużą ilość światła dziennego wpadającego do wnętrza.

W Alumex tworzymy standardowe fasady aluminiowe lub szklane, a także typu skyline, które szczególnie wspaniale komponują się z innymi budynkami w modernistycznym stylu. Fasady szklane sprawdzają się więc przede wszystkim w nowoczesnych biurowcach, hotelach, halach sportowych i wielu innych obiektach użyteczności publicznej.

 

Jak dbać o elewacje aluminiowe?

Aluminium, podobnie jak szkło, ma wiele zalet, a jedną z nich jest z pewnością duża odporność na czynniki zewnętrzne. Materiał ten nie ulega odkształceniom ani odbarwieniom pod wpływem wilgoci czy promieniowania słonecznego, dlatego elewacje aluminiowe są bardzo proste do utrzymania w idealnym stanie. W połączeniu z drzwiami całoszklanymi i aluminiową stolarką okienną są łatwe w czyszczeniu i nie wymagają specjalnej pielęgnacji czy konserwacji. Jedyne, o czym należy pamiętać, to regularne mycie oraz sprawdzanie, czy nie pojawiły się na nich ewentualne rysy.

 

Zalety fasad wykonanych z aluminium

  • - Fasady aluminiowe są niezwykle lekkie, dzięki czemu są łatwiejsze w montażu niż cięższe rozwiązania stalowe.
  •  
  • - Fasady z aluminium pokryte są powłokami, które sprawiają, że są odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz korozję.
  •  
  • - Fasady tego typu dzięki elastyczności aluminium mogą mieć różnorodne, nawet najbardziej skomplikowane kształty co daje duże możliwości w zakresie estetyki nieruchomości.
  •  
  • - Aluminium jest proste w recyklingu i ponownym wykorzystaniu co sprawia, że wykonane z niego fasady można uznać za rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu.

W przypadku zainteresowania fasadami aluminiowymi projektowanymi i produkowanymi przez naszą firmę zachęcamy do kontaktu. Nasza wiedza i doświadczenie branżowe są do dyspozycji również w przypadku dodatkowych pytań. Zapraszamy!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl