Fasady aluminiowe

Fasady oparte o konstrukcję aluminiową to nowoczesne systemy wspierające tworzenie efektownych budynków szklanych. Z ich pomocą budowane są siedziby banków czy salonów samochodowych, jak również biurowce, hale widowiskowo-sportowe oraz hotele. A możliwości ich zastosowania na tym się nie kończą. Fasady aluminiowe sprawdzają się bowiem wszędzie tam, gdzie występuje konieczność odpowiedniego doświetlenia wnętrza. Nie bez znaczenia są również walory estetyczne tego rozwiązania i klimat, jaki można dzięki niemu stworzyć we wnętrzach budynków niezależnie od ich przeznaczenia.

 

Producent fasad aluminiowych

Fasady aluminiowe produkowane przez firmę Alumex oparte są o system słupów i rygli aluminiowych, które wypełnione są szkłem, lexanem lub panelami aluminiowymi. Uzyskane w ten sposób konstrukcje mogą mieć różny współczynnik U zależnie od rodzaju wykorzystanego szkła. Jeśli Klientowi zależy na osłonięciu pasów międzyokiennych, zalecane jest hartowane szkło emaliowane, które nadaje fasadzie jednolity i bardzo estetyczny wygląd. Profile fasadowe stwarzają też duże możliwości kreacyjne – można z nich wykonać świetliki dachowe, ogrody zimowe, dachy szklane.

 

Zalety fasad wykonanych z aluminium

  • - Fasady aluminiowe są niezwykle lekkie, dzięki czemu są łatwiejsze w montażu niż cięższe rozwiązania stalowe.
  •  
  • - Fasady z aluminium pokryte są powłokami, które sprawiają, że są odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz korozję.
  •  
  • - Fasady tego typu dzięki elastyczności aluminium mogą mieć różnorodne, nawet najbardziej skomplikowane kształty co daje duże możliwości w zakresie estetyki nieruchomości.
  •  
  • - Aluminium jest proste w recyklingu i ponownym wykorzystaniu co sprawia, że wykonane z niego fasady można uznać za rozwiązanie przyjazne środowisku naturalnemu.

W przypadku zainteresowania fasadami aluminiowymi projektowanymi i produkowanymi przez naszą firmę zachęcamy do kontaktu. Nasza wiedza i doświadczenie branżowe są do dyspozycji również w przypadku dodatkowych pytań. Zapraszamy!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl