Automatyka drzwi - komfort w wielu sytuacjach

Automatyka drzwi - komfort w wielu sytuacjach

Drzwi, które otwierają się automatycznie, nie są już dla nas niczym nowym. Przestaliśmy wręcz doceniać ten wynalazek. Lecz czy ktoś wyobraża sobie wejście do dużej galerii handlowej w centrum miasta, w której zamontowane są zwykłe drzwi? Raczej nie. Setki wchodzących i wychodzących codziennie osób tworzyłyby by tłumu z obu ich stron. A co, gdyby drzwi obrotowe działały w obie strony? Sytuacja wyglądałaby jeszcze gorzej. Automatyzacja drzwi nie tylko usprawnia ruch w obiektach o dużym natężeniu ruchu, ale ma jeszcze wiele innych zalet.

Zalety drzwi automatycznych

Drzwi automatyczne to przede wszystkim komfort dla osób z nich korzystających. Te, które działają na czujnik ruchu, nie wymagają żadnej akcji od przechodzącej przez nie osoby. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w sklepach wielkoformatowych, przede wszystkim dla klientów, którzy wychodzą z nich, pchając przed sobą wózki z zakupami, lub tych z rękami pełnymi toreb, koszyków, czy pudeł. Automatyka drzwi ma też znaczący wpływ na higienę korzystania z nich. W miejscach o dużym natężeniu ruchu klamki codziennie dotykałoby sporo osób, które w ostatnich dniach rozkładało przeziębienie lub grypa. Wirusy i bakterie dzięki klamkom miałyby większe możliwości do rozprzestrzeniania się. Drzwi, które otwierają się automatycznie to też rozwiązanie, które ma spory wpływ na energooszczędność danego budynku. Ograniczają problem niezamykania drzwi przez ludzi i wpuszczania do wnętrza zimnego powietrza. Drzwi otwierają się tylko wtedy, gdy to naprawdę potrzebne, zatrzymując ciepło w środku. Dzięki temu wyższy komfort pracy mają też np. ochroniarze czy recepcjoniści pracujący w pobliżu wejścia. Należy też pamiętać o tym, że drzwi automatyczne są zazwyczaj projektowane tak, aby radziły sobie z dużą ilością wchodzących i wychodzących osób (które nie mają z nimi fizycznego kontaktu) przez długie lata. Zwykłe drzwi mogą często ulegać różnego rodzaju awariom i uszkodzeniom.

Zastosowanie drzwi automatycznych

Jak już było wspomniane, drzwi automatyczne są niezastąpione w miejscach o dużym natężeniu ruchu. A do nich nalezą nie tylko sklepy, czy inne obiekty handlowo usługowe, ale też np. budynki infrastruktury miejskiej: lotniska czy dworce (na które zresztą też przybywamy zazwyczaj ze sporym, nieporęcznym bagażem). Automatyczne drzwi są wygodnym rozwiązaniem w nowoczesnych biurowcach, urzędach, i obiektach sportowych, a także wielu innych miejscach.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl