Wykorzystanie elektroniki w konstrukcjach aluminiowych

Konstrukcje wykonane z aluminium wyróżniają się wieloma aspektami. Są lekkie, a jednocześnie bardzo solidne, dzięki czemu umożliwiają tworzenie dużych przeszkleń. Pozwalają też na szerokie możliwości montażowe i aranżacyjne, ponieważ aluminium jest niezwykle plastycznym materiałem. Ponadto niektóre elementy – np. drzwi – mogą być automatyczne. Jak więc wykorzystywana jest elektronika w konstrukcjach aluminiowych? Odpowiadamy.

Drzwi automatyczne

Coraz więcej osób decyduje się na budowę domów jednorodzinnych z dużymi przeszkleniami, które prowadzą na taras lub bezpośrednio do ogrodu. Przeszklone cały ściany wykorzystywane są również w hotelach, salonach samochodowych, bankach, nowoczesnych biurowcach czy halach widowiskowych. Drzwi ze szkła, pomimo wykorzystania lekkich konstrukcji aluminiowych, mogą być bardzo ciężkie, dlatego w wielu przypadkach niezwykle praktyczne okazuje się użycie inteligentnej elektroniki.

Automatyczne drzwi są wówczas napędzane z użyciem automatu „Hs-Master”. Ich sterowanie odbywa się natomiast przy pomocy pilota lub przycisku umieszczonego na ścianie. Łączą więc w sobie niepowtarzalną estetykę aluminiowych drzwi z najwyższym komfortem i bezpieczeństwem użytkowania.

Systemy przeciwpożarowe

Innym miejscem, w którym często wykorzystywane są systemy elektroniczne, są aluminiowe konstrukcje PPOŻ. Drzwi przeciwpożarowe odpowiedzialne są za zapewnienie odpowiednich warunków do ewakuacji. W związku z tym najczęściej wykorzystywane są w obiektach użyteczności publicznej, szczególnie w miejscach, w których przebywa dużo osób każdego dnia i bardzo ważne jest zapewnienie im bezpieczeństwa w każdej sytuacji.

Wśród wybieranych w tym celu rozwiązań dostępne są np. automatyczne drzwi przesuwne MB-78EI DPA. Cechują się one najnowocześniejszą techniką napędów, dzięki czemu są niezawodne i wyjątkowo praktyczne. Napęd może bez problemu przesuwać nawet bardzo ciężkie i duże skrzydła drzwi. Jak widzisz, elektronika idzie w parze z konstrukcjami aluminiowymi, sprawiając, że stają się one jeszcze bardziej funkcjonalne.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl