Okna aluminiowe kontra okna drewniane i PCV. Porównanie

Wszystkie rodzaje okien – zarówno aluminiowe, drewniane, jak i PCV – mają swoje zalety i specyficzne właściwości. W związku z tym mają też one swoich zwolenników i wykorzystywane są w rozmaitych miejscach. Czy istnieje jednak najlepszy rodzaj stolarki okiennej? W artykule przedstawiamy porównanie tych trzech materiałów oraz ich parametrów, byś mógł wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie!

Nowoczesny wygląd

Choć największą uniwersalnością w kwestii walorów wizualnych cieszą się modele PCV, czyli plastikowe, to okna aluminiowe najbardziej pasują do nowoczesnych budynków. Dla porównania – okna drewniane nie sprawdzą się przy takim wystroju. Surowy, a jednocześnie niezwykle estetyczny wygląd aluminium sprawia, że współczesne budynki nabierają z nimi niebanalnego charakteru. Co więcej, szeroki wybór kolorów stolarki aluminiowej umożliwia dopasowanie jej do elewacji, pokrycia dachowego, drzwi wejściowych oraz pozostałych elementów konstrukcji obiektu.

Możliwość tworzenia dużych przeszkleń

Aluminium to materiał bardzo lekki, a jednocześnie niezwykle sztywny i wytrzymały. W związku z tym – w odróżnieniu od okien PCV, które są wrażliwe na zmiany temperatury – rewelacyjnie sprawdza się w przypadku wielkogabarytowych przeszkleń w obiektach prywatnych i użyteczności publicznej. Okna aluminiowe chętnie wykorzystują więc nie tylko właściciele nowoczesnych domów jednorodzinnych, ale też hoteli, sklepów czy biurowców w celu stworzenia niepowtarzalnego i ekskluzywnego designu w swoim budynku.

Wytrzymałość na warunki zewnętrzne

Stolarka drewniana i PCV ma dobre właściwości termoizolacyjne. Aluminium natomiast jest materiałem, który przewodzi zimno. Jednocześnie jest on jednak – szczególnie w porównaniu do drewna – bardzo odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne i nie wymaga pielęgnacji ani impregnacji. Co więcej, współczesne technologie umożliwiają uzyskanie świetnej izolacji cieplnej również w przypadku stolarki aluminiowej! Dzięki temu nie musisz wybierać pomiędzy wspaniałym, nowoczesnym designem swoich okien, a ich właściwościami izolacyjnymi.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl