Fasady z aluminium w budownictwie zabytkowym

Fasady aluminiowe to rozwiązanie nie tylko bardzo uniwersalne, ale też ponadczasowe. Estetyczne połączenie aluminium i szkła sprawdza się bowiem w rozmaitych projektach architektonicznych. Choć fasady tego typu najczęściej wykorzystywane są w nowoczesnych budynkach, idą w parze również z innymi obiektami. Czy wobec tego fasady aluminiowe sprawdzą się także w budownictwie zabytkowym? Jakie są ich zalety? Sprawdźmy!

Czym są fasady aluminiowe?

Fasady oparte o konstrukcję aluminiową to konstrukcje, które łączą aluminium z dużymi przeszkleniami. Materiał ten jest bowiem bardzo lekki, a jednocześnie solidny, dzięki czemu można tworzyć przy jego pomocy przeszklone nawet całe ściany. W związku z tym fasady tego rodzaju są wykorzystywane w miejscach, które wymagają dobrze doświetlonego wnętrza. Najczęściej są to obiekty użyteczności publicznej, takie jak:

  • hotele,
  • banki,
  • nowoczesne biurowce,
  • salony samochodowe.

Obecnie coraz częściej wybierane są także przez osoby budujące domy prywatne. Ponadto ich właściwości oraz możliwości aranżacyjne doceniane są w budownictwie zabytkowym. Fasady aluminiowe cechują się bowiem niezwykłą estetyką, którą można dodatkowo łatwo dostosować do oczekiwanego efektu.

Zalety wykorzystania fasad aluminiowych w budownictwie zabytkowym

Zalet wykorzystania fasad aluminiowych w budownictwie zabytkowym jest wiele. Przede wszystkim są one bardzo lekkie, co wpływa na większe możliwości montażowe. Ponadto konstrukcje z aluminium:

  • są odporne na korozję oraz zmienne warunki zewnętrzne,
  • umożliwiają estetyczne oświetlenie wnętrza światłem dziennym,
  • są łatwe w instalacji nawet w przypadku trudnych lub delikatnych konstrukcji.

Co więcej, aluminium jest bardzo plastycznym i prostym w obróbce materiałem. Dzięki temu fasady z niego wykonane mogą przybierać rozmaite kształty i nawet najbardziej skomplikowane formy. Bardzo łatwo jest je dopasować do potrzeb oraz estetyki danego obiektu, w którym mają być wykorzystane, dlatego – wbrew pozorom – tak dobrze sprawdzają się między innymi w budownictwie zabytkowym.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl