Czym charakteryzują się drzwi wahadłowe?

W obiektach użyteczności publicznej stawiane są różne wymogi dotyczące wykorzystywanych w nich drzwi. Muszą być one nie tylko łatwe i wygodne w użyciu, ale też praktyczne. W wielu miejscach wymagane są np. drzwi przeciwpożarowe, które w razie sytuacji awaryjnej zapewnią osobom znajdującym się na terenie budynku bezpieczeństwo. Jednymi z często stosowanych są także drzwi wahadłowe. Czym się one charakteryzują? Sprawdźmy!

Czym są drzwi wahadłowe?

Choć drzwi wahadłowe nie są popularne wśród właścicieli domów prywatnych, ich zalety doceniają użytkownicy miejsc publicznych. Szczególnie dobrze sprawdzają się w punktach o dużym natężeniu ruchu. Zawiasy tego modelu skonstruowane są w taki sposób, by umożliwiały otwieranie skrzydeł w obie strony, a także samoczynne ich zamykanie.

Wahadłowe drzwi aluminiowe mogą mieć jedno lub dwa skrzydła, dzięki czemu wykorzystywane są zarówno w węższych, jak i szerszych przejściach, a ich dokładne wymiary można dostosować do wymagań konkretnego budynku. Aluminium to materiał bardzo trwały i odporny na duże obciążenia, a jednocześnie łatwy w formowaniu, dzięki czemu drzwi z niego wykonane spełnią indywidualne potrzeby – zarówno pod kątem technicznym, jak i wizualnym.

Gdzie sprawdzają się drzwi wahadłowe?

Drzwi wahadłowe, nawet modele większych gabarytów, otwierają się z dużą lekkością, dzięki czemu jest to świetne rozwiązanie do takich miejsc, jak hotele, biurowce, bary czy restauracje, ale nie tylko. Sprawdzają się do rozdzielania ciągów komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu oraz w:

  • jadalniach,
  • kuchniach,
  • korytarzach i przedpokojach,
  • parkingach i magazynach.

Co istotne, drzwi wahadłowe nie posiadają zamka, dzięki czemu ich otwieranie nie wymaga naciskania klamki – wystarczy je popchnąć w dowolną stronę, by się otworzyły. Ponadto zmniejszają one uciekanie ciepła z pomieszczeń.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl