Czy okna aluminiowe są odporne na korozję?

Korozja to niszczenie metalu w wyniku reakcji z jego otoczeniem. Ale okna aluminiowe są stosunkowo odporne na korozję. Aluminium jest metalem obojętnym, co oznacza, że nie wchodzi łatwo w reakcje z pierwiastkami występującymi w przyrodzie. Dlatego jest ono stosunkowo wytrzymałym materiałem pod tym względem.

Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy aluminium wchodzi w kontakt z wodą lub parą wodną, która zawiera takie związki chemiczne, jak chlor, brom, fluor i tlen. Pierwiastki te szybko reagują z powierzchnią aluminium i powodują jego korozję szybciej niż gdyby ich nie było.

Doskonałe właściwości okien aluminiowych

Okna aluminiowe są stosunkowo niedrogie, wytrzymałe i lekkie. Są również bardzo odporne na korozję. Innymi słowy, będą służyć przez długi czas, nie ulegając uszkodzeniom spowodowanym przez rdzę lub żywioły. Są również łatwe w utrzymaniu, ponieważ aluminium jest nieporowate i nie wchłania wilgoci tak jak drewno, co oznacza, że nie ma potrzeby regularnego odnawiania lub malowania. Różnica polega na podstawowym stopie metalu (aluminium) stosowanym podczas produkcji. Okna aluminiowe są wykonane z aluminium i innych metali, podczas gdy wersja standardowa zawiera tylko aluminium. Aluminium jest mocnym metalem, który może wytrzymać duże siły, nic więc dziwnego, że tego typu okna mogą służyć przez wiele lat bez korozji i rdzy.

Co musisz wiedzieć o oknach z aluminium?

Okna z anodowanego aluminium są droższe niż inne okna z ramami metalowymi (np. stalowe), ale oferują znacznie dłuższą żywotność. Powłoka pomaga chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem czynników atmosferycznych, w tym deszczu i wilgoci, a jednocześnie jest odporna na korozję i rdzewienie. Należy pamiętać, że nie wszystkie rodzaje anodowanego aluminium są sobie równe, niektórzy producenci mogą stosować powłoki niższej jakości, które nie zapewniają takiego samego poziomu ochrony przed żywiołami.

Korzyści nie kończą się na tym: Aluminium może być wielokrotnie przetwarzane bez utraty wytrzymałości i trwałości, co czyni je również rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl