Czy okna aluminiowe nie odkształcają się z czasem?

Odporność okien aluminiowych na odkształcanie pod wpływem wysokich temperatur to tylko jedna z ich wielu zalet. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zainwestować w stolarkę aluminiową.

Okna aluminiowe są wyjątkowo łatwe w pielęgnacji i estetyczne

Stolarka aluminiowa jest wyjątkowo łatwa w pielęgnacji. Ramy okien myje się raz na kilka miesięcy. Wystarczy ściereczka zwilżona wodą, z dodatkiem łagodnego detergentu. Pamiętaj, że nie powinien on posiadać w swoim składzie kwasu lub octu.

Ponadto oferowane przez nas okna aluminiowe wyróżnia ponadprzeciętna estetyka. Można je lakierować na dowolny kolor, również imitujący drewno, dzięki czemu łatwo je dopasować do elewacji domu oraz jego stylu. Powierzchnia okien aluminiowych może być matowa, błyszcząca lub metalizowana.

Stolarka aluminiowa, czyli trwałość i solidność w dobrej cenie

Kolejnymi zaletami okien aluminiowych jest ich trwałość oraz solidność, wynikająca  z ich budowy. Kilkukomorowe profile okien aluminiowych wypełnia się bowiem materiałem termoizolacyjnym, który wpływa również na parametry współczynnika przenikania ciepła.

Okna z aluminium ochronią ponadto dom przed poważnymi stratami ciepła, są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne: śnieg, wiatr, skrajne temperatury i wilgoć, a także na korozję. Nie są podatne na uszkodzenia, a równocześnie są lekkie, co czyni je łatwymi w transporcie i w montażu.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na stolarkę aluminiową?

Kolejne zalety stolarki aluminiowej to bardzo dobre doświetlanie pomieszczeń, ochrona przed hałasem i odpowiednia wymiana powietrza. Są funkcjonalne, bezpieczne oraz uniwersalne: można w nich stosować szkło antywłamaniowe hartowane i laminowane. Oferowane przez nas okna aluminiowe, ze względu na swoje właściwości idealnie nadają się do budynków energooszczędnych.

Oprócz okien aluminiowych oferujemy także aluminiowe fasady budynków i witryny, ścianki działowe, konstrukcje przeciwpożarowe.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl