Czy drzwi aluminiowe zapewniają dobrą izolację akustyczną?

Ochrona przed niechcianymi dźwiękami wpadającymi do mieszkania z dworu lub klatki schodowej jest bardzo ważna nie tylko dla osób, które pracują zdalnie lub mają małe dzieci. Spokój i cisza w domu pozwalają każdemu komfortowo odpocząć. Dobra izolacja akustyczna zapewnia również prywatność. Czy drzwi aluminiowe chronią przed hałasem i skutecznie wyciszają pomieszczenia? Odpowiadamy na to pytanie w artykule!

Zastosowanie nowoczesnych technologii

Drzwi aluminiowe stosowane są na coraz szerszą skalę zarówno przez właścicieli obiektów użyteczności publicznej, jak i prywatnych domów oraz mieszkań. Nie bez powodu! Podczas ich produkcji wykorzystywanych jest bowiem wiele nowoczesnych technologii, które wpływają na doskonałe parametry izolacyjne.

Co więcej, aluminium jest materiałem niezwykle lekkim, a zarazem wyjątkowo wytrzymałym oraz odpornym na niekorzystne czynniki, takie jak wilgoć, korozja, odkształcenia czy przebarwienia. Dzięki temu świetnie sprawdza się do tworzenia drzwi wewnętrznych i zewnętrznych – standardowych oraz wyposażonych w wielkogabarytowe przeszklenia.

Doskonała izolacja akustyczna

Jeśli zależy Ci na dobrej izolacji akustycznej w domu lub mieszkaniu, drzwi aluminiowe będą doskonałym wyborem. Materiał ten świetnie wycisza pomieszczenia, chroniąc je przed wpadającymi z zewnątrz dźwiękami. Akustyczność drzwi oceniana jest na podstawie pięciostopniowej skali, w której wyższa wartość decybeli oznacza lepszą izolację.

Wartość tego współczynnika zależy w dużej mierze od tego, czym dany model jest wypełniony. Drzwi z aluminium mogą mieć pierwszą lub drugą, a więc bardzo wysoką klasę izolacji akustycznej. Decydując się na nie, zapewnisz sobie ciszę i spokój, nawet jeśli mieszkasz w bardzo głośnej okolicy. Świetnie sprawdzą się one w domach i mieszkaniach zlokalizowanych w pobliżu placów zabaw dla dzieci, ruchliwych ulic czy w centrum miasta.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl