Balustrady aluminiowe jako elementy wykończenia schodów

We wszystkich domach czy mieszkaniach piętrowych, z wejściem na poddasze czy schodami przed drzwiami wejściowymi występuje jeden niezbędny element – schody. Choć same w sobie mają pełnić przede wszystkim praktyczne zadanie, coraz częściej stają się dodatkową dekoracją, ozdobnym elementem wykończenia wnętrz. Ogromną zasługę w tej kwestii może mieć sama balustrada. Z czego może być wykonana i dlaczego jest potrzebna? Zapraszamy do lektury.

Balustrada przy schodach – dlaczego jest konieczna?

Wybierając schody do naszego domu czy mieszkania musimy pamiętać przede wszystkim o jednej podstawowej kwestii – o bezpieczeństwie. Oprócz tego, że przy schodach wyższych niż 50 centymetrów istnieje obowiązek stosowania zabezpieczeń, to dobrze wiemy, że każdy z nas czuje się o wiele bezpieczniej, gdy taka balustrada jednak jest. I nie chodzi tutaj wyłącznie o nasze bezpieczeństwo, ale przede wszystkim o osoby starsze czy dzieci, a także naszych gości. Nie chcielibyśmy przecież, aby ktoś zrobił sobie krzywdę wchodząc czy schodząc po naszych schodach. Tym bardziej nie chcielibyśmy, by stało się to naszemu dziecku, dla którego upadek nawet z niewielkiej wysokości może być bardzo niebezpieczny. Oprócz kwestii bezpieczeństwa, barierka przy schodach znacząco zwiększa także nasz komfort użytkowania – kiedy wchodzimy po schodach z bagażem, praniem czy meblami. Dodatkowo barierka przy schodach może pełnić i bardzo często pełni także bardzo istotną funkcję dekoracyjną i może być świetnym dopełnieniem wykończenia danego pomieszczenia. Jedno jest więc pewne – balustrada przy schodach jest nie tylko ładna i funkcjonalna, ale przede wszystkim potrzebna.

Balustrady aluminiowe – dlaczego to dobry wybór?

Należy pamiętać, że jeśli balustrada przy naszych schodach ma spełniać swoje najważniejsze zadania, czyli zapewnić bezpieczeństwo i komfort użytkowania całej konstrukcji, to musi ona być przede wszystkim stabilna i porządnie wykonana. Dlatego istotny jest wybór materiału, z jakiego zostanie ona wykonana. Dawniej wiele osób stawiało w tej kwestii na drewno, jednak dziś coraz częściej zarówno konstrukcje, jak i balustrady wykonuje się z metalu. Posiada on naprawdę wiele zalet – przede wszystkim jest najbardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia, ale także może być pomalowany na całą gamę kolorów i dopasowany wizualnie do naszych potrzeb i upodobań. Dlatego aluminium to doskonały wybór, jeśli chodzi o balustrady jako elementy wykończenia schodów. Balustrady aluminiowe doskonale sprawdzają się dziś w domach czy mieszkaniach, tym bardziej że idealnie wpasowują się w nowoczesny design i architekturę. Będą wyglądać dobrze zarówno w ciekawie urządzonym wnętrzu, jak i przy schodach zewnętrznych. Nadają się na zewnątrz dzięki temu, że aluminium dobrze radzi sobie z wilgocią czy skrajnymi temperaturami. Co więcej, balustrady aluminiowe można dostosować także do szklanych wypełnień. Dzięki specjalnym uchwytom do szyb nasza balustrada może nabrać zupełnie nowego wyglądu. Jest to nie tylko doskonała i pełna ochrona przed upadkiem, ale także takie przeszklenia na schodach wyglądają po prostu bardzo nowocześnie i innowacyjnie. Jeszcze jedną ogromną zaletą balustrad aluminiowych jest brak konieczności ich spawania, a to eliminuje nieestetycznie wyglądające łączenia. Zdecydowanie możemy więc stwierdzić, że ten typ balustrady do schodów idealnie nada się dla osób ceniących sobie nowoczesność, dopracowany wygląd i stabilność konstrukcji.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl