Automatyczne drzwi aluminiowe jako rozwiązanie dla obiektów handlowych i biurowych

Automatyczne drzwi aluminiowe wykorzystywane są w wielu obiektach użyteczności publicznej nie bez powodu. Ich zastosowanie ułatwia poruszanie się pomiędzy pomieszczeniami, a także zwiększa bezpieczeństwo. Drzwi z tradycyjną klamką montowane są wyłącznie w małych lokalach, w których np. nie ma miejsca na automatycznie otwierane lub przesuwne wejście. Sprawdźmy, dlaczego drzwi automatyczne są tak dobrym rozwiązaniem!

Gdzie sprawdzają się automatyczne drzwi aluminiowe i dlaczego?

Drzwi otwierane automatycznie sprawdzają się w rozmaitych obiektach użyteczności publicznej, a ich profile najczęściej wykonywane są z aluminium. Materiał ten jest bowiem niezwykle wytrzymały i z łatwością utrzymuje nawet bardzo duże i ciężkie przeszklenia. Ponadto można go z powodzeniem dopasować do dowolnej zabudowy. Automatyczne drzwi są wykorzystywane w obiektach handlowych i biurowych, a także:

  • w bankach,
  • w urzędach,
  • w szpitalach,
  • na lotniskach,
  • w hotelach.

Zautomatyzowany sposób ich działania, odpowiednia przepustowość i funkcjonalność sprawiają, że przemieszczanie się jest prostsze. Ponadto drzwi nie stanowią wówczas przeszkody dla osób niepełnosprawnych.

Zalety automatycznych drzwi aluminiowych

Dużą zaletą automatycznych drzwi aluminiowych stosowanych w obiektach handlowych i biurowych jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom znajdującym się na ich terenie. Zazwyczaj są to modele przesuwne. Mechanizmy w nich wykorzystywane opierają się na inteligentnej elektronice, posiadają czujniki ruchu i specjalne zabezpieczenia przed np. przytrzaśnięciem osoby w drzwiach. Szczególnie w dzisiejszych czasach dużym atutem jest też fakt, że nie trzeba dzięki temu dotykać klamki, którą wcześniej używało mnóstwo innych osób. Automatyczne przejście jest więc bardziej higieniczne.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl