Aluminiowa fasada i cegła – idealne połączenie

Aluminiowe fasady nadają budynkom nowoczesnego wyglądu, kojarząc się głównie z modernistyczną architekturą. Jednak ich zastosowanie nie musi ograniczać się tylko do biurowców. Ciekawym połączeniem może być zestawienie budynku z cegły z aluminiową fasadą. Przeczytaj artykuł  i dowiedz się więcej.

Cegła vs aluminium

Budynki z cegły są tradycyjną i cenioną formą budownictwa nie tylko mieszkaniowego, lecz także obiektów użyteczności publicznej. Wiele zabytków, takich jak kościoły, muzea czy teatry, zbudowanych jest z cegieł, które stanowią jeden z najstarszych materiałów budulcowych stosowanych już od czasów starożytnych. Budynki z cegieł mają wiele zalet, wśród których najważniejsze to odporność na mróz, dźwiękoszczelność i bezpieczeństwo pożarowe. W przeciwieństwie do cegły, konstrukcje aluminiowe to element nadający budynkom nowoczesnego wyglądu, często stosowany w przypadku biurowców czy galerii handlowych. Zwykle za efekt ten odpowiadają elewacje w postaci fasad aluminiowych, które wykonuje się z profili aluminiowych i szkła. Są one lekkie i wytrzymałe, a także dźwiękoszczelne.

Intrygujące połączenie tradycji i nowoczesności

Konstrukcje aluminiowe z racji swoich zalet są szeroko stosowane w budownictwie biurowym i mieszkaniowym oraz obiektach przemysłowych. Co ciekawe, świetnie komponują się one także z budynkami z cegły, nadając tradycyjnym budynkom niebanalnego, nowoczesnego charakteru. Aluminiowe fasady z powodzeniem można wykorzystywać w przypadku renowacji starych poprzemysłowych budynków czy zabytków. Sprawdzają się one wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność doświetlenia wnętrza oraz nadania mu niepowtarzalnego klimatu. Szczególnie dobrze sprzyjają temu celowi również witryny z aluminium. Nasza firma, jako producent fasad i witryn aluminiowych, realizuje różnorodne projekty, a także doradza w zakresie doboru najlepszych rozwiązań, dbając o najwyższą jakość materiałów oraz wsparcie klienta na każdym etapie realizacji zlecenia.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2020 alumex.pl Projekt i realizacja mal.net.pl